czwartek, 16 lipca 2015

Jak przygotować się do maratonu?

Zarówno dla zawodowych biegaczy jak i amatorów przebiegnięcie maratonu to niezwykłe osiągnięcie. Nie liczy się w nim aż tak bardzo czas dotarcia do mety ale samo ukończenie biegu. Mało kto jednak, zdaje sobie sprawę z tego jak wymagające fizycznie jest to przedsięwzięcie. Do maratonu anglezy zacząć przygotowywać się minimum rok wcześniej.
Przygotowanie do maratonu
Jak przygotować się do maratonu?Jest to ogromny wysiłek fizyczny, ciało więc powinno być odpowiednio wzmocnione. Zacznijmy jednak od zakupy wygodnego bieganie ubrania, które pozwoli nam przebiec maraton w komfortowych warunkach. Przygotowując się do maratonu mniej więcej co tydzień powinniśmy zwiększać długość trasy. Podczas przygotowań dobrze jest wziąć udział w pół-maratonie, który będzie niezłym sprawdzianem przed naszym właściwym biegiem.

Warto również odpowiednia ilość czasu przeznaczyć na ćwiczenia siłowe, które wzmocnią nasze mięśnie. Bieganie ubranie nie jest trudnym sportem, jednak przebiegnięcie maratonu to naprawdę ogromny wyczyn. Odpowiednie przygotowanie jest więc niezbędne, jeżeli chcemy osiągnąć cel.

2 komentarze:

  1. Moglibyście doradzić, co powinno znaleźć się w ramach naszej siłowni w domu, żeby zacząć treningi cardio? Chcę się trochę przygotować kondycyjnie, zanim wyruszę na zewnątrz i całkiem się skompromituję xD albo wrócę z kontuzją...

    OdpowiedzUsuń