środa, 22 lipca 2015

Jak stać się szczęśliwym człowiekiem, czyli zdrowe bieganie

Wiele osób pragnących schudnąć podejmuje różne aktywności fizyczne. Jedne z nich są bardziej popularne inne mniej. Cały czas jednak, jednym z najczęściej wybieranych sportów pozostaje bieganie ubrania. Sport ten popularny jest z wielu różnych powodów. Po pierwsze nie wymaga od nas praktycznie żadnych nakładów, biegać możemy o każdej porze dnia i nocy. Biegać możemy w parku, w lesie, dookoła boiska. Jest więc to sport dla każdego. Jednak czy bieganie jest zdrowe?

Bieganie uszczęśliwia
Bieganie uszczęśliwiaPozytywnymi skutkami biegania jest na pewno chudnięcie. Podczas biegów spalamy ogromne ilości kalorie, głownie dlatego że bieganie angażuje praktycznie wszystkie mięśnie naszego ciała. Bieganie ma również zbawienny wpływ na nasz układ krążenia, biegając dotleniamy organizm, mózg otrzymuję większą ilość tlenu, płuca zwiększają swoja objętość, a krew szybciej krąży w naszym organizmie. Nie bez znaczenia jest również wpływ biegania na nasz nastrój. Wysiłek fizyczny podnosi poziom endorfiny w naszym ciele i czujemy się szczęśliwsi.

7 komentarzy:

 1. Bieganie pozwala także na rozwój psychiczny! :) Można biec i myśleć... Czasami podczas takich biegów naprawdę mam wrażenie, że dotykam nieba! :) Wystarczą do tego dobre buty do biegania, strój i jesteśmy gotowi do podboju :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny, pomysłowy z pasją blog. Powodzenia i zapraszam do mnie obs/ kom http://eathealthilyandkeepfit.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Przez wiele lat próbowałam diet, zaczynając od Dukana, po kopenhaską i south beach i inne cuda, nie wspominając o tabletkach na odchudzanie. Efekty raz były, a raz nie, ale rozregulowałam sobie całkowicie metabolizm i zdrowie też. Nie idźcie taką drogą, jest tylu fachowców dzisiaj, którzy potrafią pomóc także leniom, jak i osobom chorym np. na Hashimoto. Lepiej dwa razy pomyśleć i wybrać dobrego dietetyka online

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajne ćwiczenia, chociaż ja wole aktywność na powietrzu na przykłąd w otwartych strefach aktywności. U mnie w mieście kilka takich zrobiła firma Fitpark i powiem wam, że uwielbiam tam ćwiczyć. Czuję, że na prawdę dbam wtedy o swoje zdrowie i sylwetkę jednoczesnie

  OdpowiedzUsuń
 5. Hej :) Potrzebujesz schudnąć sporo ? Sama miałam problem, ważyłam o jakieś 30kg za dużo...
  Udało mi się schudnąć około 35 kg ... Jak to zrobiłam ? Skorzystałam z tego bloga:

  https://dietalux.wordpress.com/

  Warto zajrzeć, może komuś jeszcze pomoże :)

  OdpowiedzUsuń