czwartek, 25 czerwca 2015

Jak nie stracić motywacji?

Bieganie jest sportem prostym, wymaga jednak wiele samozaparcia i motywacji. Wielu początkujących biegaczy często bardzo szybko rezygnuje z tego sportu. Inne formy aktywności fizycznej bardzo często posiadają dodatkowy element, który nas motywuje. I tak na przykład jest z siłownią, motywatorem nie jest tylko chęć pracy nad sylwetką ale również wykupiony karnet.
Motywacja do biegania
Motywacja do bieganiaPodobnie sprawa ma się z basen czy innymi sportami za których uprawianie musimy płacić. Pieniądze motywują doskonale. Jak jednak zmusić się do biegania, które jest przecież za darmo? Przede wszystkim musimy wyznaczyć sobie cel, na przykład pół roku na przebiegnięcie 5km. Gdy mamy cel, musimy do niego dążyć.

Bardzo dobrym motywatorem będzie zakupienia odpowiedniego ubrania do biegania. Strój i fajne gadżety sprawią, że nawet w deszczowy dzień będzie chciało nam się biegać. Pomocne jest bieganie z kimś. Osoba do towarzystwa nie tylko będzie nam towarzyszyć i dodatkowo motywować w chwilach zwątpienia, ale będzie również świetnym kompanem.

2 komentarze: